Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Rozliczanie Ryczałtu

Ryczałt ewidencjonowany stanowi uproszczoną formę opodatkowania. Mogą ją prowadzić przedsiębiorcy, którzy w poprzednim roku uzyskali przychody w wysokości nie przekraczającej 150.000 euro.
W zależnosci od rodzaju prowadzonej działalności przysługują różne stawki podatkowe ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określonych w Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W ramach ryczałtu biuro prowadzi uproszczoną księgowość w postaci ewidencji przychodów w programie Buchalter2 lub Symfonia. Ponadto prowadzi: rejestry zakupu i sprzedaży VAT, ewidencje środków trwałych i wyposażenia, dokumentacje kadrowo-płacowe, w tym: sporządza umowy o pracę, umowy zlecenia i o dzieło oraz pozostałą dokumentację związaną z zatrudnieniem i zwolnieniem pracownika, sporządza listy płac, karty wynagrodzeń, rozliczenia ZUS, sporządza roczne deklaracje PIT 4R, PIT 11, PIT 8AR.
Sporządza także: deklaracje ZUS w programie Płatnik, roczne deklaracje podatkowe PIT-28, deklaracje podatkowe VAT .Po udzieleniu pełnomocnictwa reprezentuje klientów biura podczas kontroli skarbowej, kontroli z ZUS, PIP oraz wysyła deklaracje do instytucji drogą elektroniczną.